България с лесна победа над Камерун

Ивайло Анев 27 септември 2014 в 13:17 2105 0

Българският женски национален отбор по волейбол победи с категоричното 3:0 гейма (25:16, 25:20, 25:23) Камерун и записа втората си победа на Световното първенство в Италия.

Срещата започна с размяна на точки и 2:2, а първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за Камерун, а след това и 9:6 за африканския тим. След тези моменти българките се активизираха и обърнаха резултата до 16:12, след това се стигна до 20:14, а геймът беше затворен при 25:16 в спокойно темпо.

През втората част на двубоя българките контролираха събитията на полето и не остави шансове на съперника си. Втората техническа пауза дойде при 16:8, а в крайна сметка победихме с 25:20.

В третия гейм Камерун поведе с 9:8, но "лъвиците" обърнаха до 11:10. Този гейм беше и най-равностойният след като резултатът мина през 11:11 и 17:16 за Камерун. В крайна сметка успяхме да дръпнем с 24:20, но позволихме разликата да стигне само 1 точка - 24:23 в наша полза.

Така българките имат 6 точки след 2 победи и 2 загуби и са почти сигурни участнички във втората фаза на Мондиала. Утре (28 септември) в последния си мач в групата България играе с Канада, която по-късно днес излиза срещу силния тим на Сърбия. Срещата е утре от 18,00 часа българско време.