51 български спортисти заминават за Олимпиадата в Рио

OFFNews Последна промяна на 07 юли 2016 в 15:26 4335 0

51 български спортисти ще заминат за Рио в опит да завоюват олимпийското злато, реши Българският олимпийски комитет след проведеното днес общо събрание.

България ще бъде представена в спортовете бадминтон, бокс, борба, гребане, джудо, кану каяк, колоездене, лека атлетика, модерен петобой, плуване, спортна стрелба, тенис, фехтовка и художествена гимнастика.

"Това са ни хората, това са ни талантите, към тях са ни отправени очакванията. Понякога така се получава в живота: по-малко количество, но пък голямо качество. И на мен ми се искаше да бъде по-голяма бройката, на всички вас сигурно също ви се е искало и мъжкият национален отбор по волейбол да бъде там, но това е реалността", коментира председателят на БОК Стефка Костадинова, цитирана от bTV.

Пълен списък на спортистите:

Бадминтон – 3

Линда Зечири сингъл

Габриела Стоева двойки

Стефани Стоева двойки


Бокс – 3

Станимира Петрова 51 кг

Даниел Асенов 52 кг

Симеон Чамов 69 кг

Борба – 11

Елица Янкова 48 кг

Мими Христова 58 кг

Тайбе Юсеин 63 кг

Владимир Дубов свободен стил, 57 кг

Борислав Новачков свободен стил, 65 кг

Георги Иванов свободен стил, 74 кг

Михаил Ганев свободен стил, 86 кг

Любен Илиев свободен стил, 125 кг

Даниел Александров класически стил, 75 кг

Николай Байряков класически стил, 85 кг

Елис Гури класически стил, 98 кг

Гребане – 2

Георги Божилов двойка скул мъже

Кристиян Василев

Джудо – 2

Ивайло Иванов 81 кг

Янислав Герчев 60 кг

Кану каяк – 2

Мирослав Кирчев К1 1000 м

Ангел Кодинов С1 1000 м и 200 м

Колоездене – 1

Стефан Христов шосе

Лека атлетика – 11

Ивет Лалова-Колио 100 м, 200 м

Силвия Дънекова 3000 м с препятствия

Мирела Демирева висок скок

Габриела Петрова троен скок

Милица Мирчева маратон

Радослава Мавродиева тласкане гюле

Георги Цонов троен скок

Румен Димитров троен скок

Тихомир Иванов висок скок

Георги Иванов тласкане гюле

Митко Ценов 3000 м с препятствия

Модерен петобой – 1

Димитър Кръстанов

Плуване – 3

Нина Рангелова 200 м св. стил /А норматив/ 100 м свободен стил

Венцислав Айдарски маратон

Александър Николов 100 м свободен стил

Спортна стрелба – 3

Антоанета Бонева 25 м пистолет, 10 м въздушен пистолет

Антон Ризов 10 м въздушна пушка, 50 м пушка три позиции и 50 м пушка легнал

Самуил Донков 10 м въздушен пистолет, 50 м пистолет

Тенис – 2

Григор Димитров сингъл

Цветана Пиронкова сингъл

Фехтовка – 1

Панчо Пасков сабя

Художествена гимнастика – 6

Михаела Маевска - ансамбъл

Ренета Камберова

Любомира Казанова

Цветелина Найденова

Християна Тодорова

Невяна Владинова - индивидуално

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови