Програмата на "Прогресивна България" ще бъде публична до два дни, каза Иван Шишков, водач на листата на формацията на Румен Радев в 6 МИР Враца.
Ние имаме ясна идея как да развиваме държавата. Това, което ще направим първо, е да проектираме всички магистрали. Въпросът е не само да се довърши „Хемус”. Магистралите са свързаността на България. Проектирането е най-евтината част и можем да го направим. Да има ясни проекти, цел и визия, каза Шишков. Ще строим веднага. Част от тях ще направим с публично-частно партньорство, обясни той.
Той донесе "магнитна ядка", която показва колко от асфалта при строителството на Северната скоростна тангента е открадната. Асфалтът беше символ на кражбата, а не на прогреса, каза още Шишков и обясни, че коалицията на Румен Радев иска партиите в НС - без ГЕРБ и ДПС, да имат две трети от гласовете, за да се промени България.
Притеснително е да правим коалиция, когато всички са участвали с всички и всеки е бил срещу всеки. Затова е изключително важно и ние сме убедени, че може да спечелим мнозинство от 121 депутати. Няма да правим компромиси с програмата и с идеята, че наистина трябва да променим държавата, обясни той.
За възможните коалиции Шишков коментира - с ГЕРБ - не, ПП-ДБ ще ги наблюдаваме . Те казаха още преди да започне кампанията, че не искат с нас. Приписват, че ПП е създадена от Радев, което не е вярно. Президентът Радев е упрекван, че не гледа към Европа от тези хора, което също не е вярно. Тяхното поведение по време на кампанията ще наблюдаваме, след изборите резултатите ще определят какви ще бъдат отношенията между партиите. БСП бяха част от управляващата коалиция, нека покажат, че са различни, заяви още Шишков.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2252
22
18.03 2026 в 19:16
3090
21
18.03 2026 в 12:30
3661
20
17.03 2026 в 15:25
2878
19
17.03 2026 в 14:54
И както е казал Хашек, "В лудницата, както и в парламента, всеки говори каквото му дойде наум"
2985
18
17.03 2026 в 14:49
Ще има коалиция между твоя баче Буци и Льотчика. Вече почнаха да си намигат. ;)
https://clubz.bg/172410
https://www.svobodnaevropa.bg/a/33666137.html
Или не четеш, или не мислиш, или и двете. Oh, wait, има и трето - правиш се на изплющян. ;)
2615
17
17.03 2026 в 14:12
4072
16
17.03 2026 в 13:33
5169
15
17.03 2026 в 12:29
3315
14
17.03 2026 в 12:16
6789
13
17.03 2026 в 12:12
Ясно е вече, предвид старите муцуни, как ще се управлява.
"Ние и нашите" олигарси ще си въртят бизнеси с държавата им, а българите ще плащаме многократно!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци