ГЕРБ остава опозиция в Столичния общински съвет, се посочва в позиция на партията, изпратена до медиите.
"Представителите на ГЕРБ в София сме заявявали многократно в публични позиции, че мнозинството в Столичния общински съвет е отговорност само и единствено на коалицията, "спечелила" изборите и на кмета Васил Терзиев", допълват оттам.
От ГЕРБ заявяват, че не участва нито в "сглобки", нито в "заварки" с хора, чиято победа в момента е обект на разследване и проверка от страна на институциите.
В неделя общинският съветник от БСП Ваня Григорова обяви, че "вече има що-годе пълен консенсус да бъде подкрепен един от представителите на ПП-ДБ-СС за председател на Столичния общинския съвет".
След изказването ѝ лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов написа във "Фейсбук", че тримата съветници от партията ще подкрепят единствено своята кандидатура - на Пламен Данаилов. Кметът на София Васил Терзиев пък е оптимист за избор на председател на 8 февруари.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години