Коджабашев отпадна, но се бори драматично на Параолимпиадата

OFFNews 11 септември 2016 в 20:55 3605 0

Снимка tennis24.bg

Българинът Денислав Коджабашев отпадна драматично на четвъртфиналите от турнира по тенис на маса на параолимпийските игри в Рио де Жанейро.

В изключително оспорвана среща, продължила час и половина, нашенецът отстъпи с на австриеца Кристиан Гардош с 2:3.

Коджабашев доминираше в първия гейм, съперникът му обаче го победи във втория, а в третия започна много силно, в четвъртия Гардош поведе с 3:0, но Коджабашев направи обрат и играта вървеше точка за точка.

В решителния пети гейм 23-годишният българин поведе с 4:1, но резултатът бе изравнен при 5:5.

Коджабашев спаси три мачбола, за да се стигне до 10:10. По време на играта той имаше две възможности да приключи срещата. Резултатът обаче е, че приключи турнира.