Падналата в асансьорна шахта жена е стабилизирана, но остава с опасност за живота, съобщава БНТ.
Причината за инцидента от вторник още не е известна.
Най-вероятно ще се обвини без вина виновният, коментира пред БНТ главният секретар на Сдружението на производителите и вносителите на асансьори Васил Детелинов. Според него всички асансьори над 30 години са потенциално опасни за живота и здравето на хората.
Версията на техника е, че дамата е била предупредена, че асансьорът е ремонтиран и не бива да се ползва, но тя се е опитала да влезе.
Държавна агенция за метрологичен и технически надзор, както и собственикът на сградата - Софийския университет, отказаха да дадат мнение по въпроса.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец