Инициативата "Гората.бг" на Никола Рахнев обяви, че с помощта на дарения ще успее да купи не един, а два камиона за боклук втора употреба от Австрия. Само за ден са събрани средствата за първия, остават да се съберат около 20 000 лева за втория.
Очаква се те да пристигнат до дни в България и да бъдат предоставени на Община София за почистването на районите "Красно село" и "Люлин", в които в момента няма сметосъбиране заради провал на конкурса за нова фирма изпълнител.
След решаване на кризата в боклука двата камиона ще бъдат ползвани за разчистване на незаконни сметища, обяви Никола Рахнев.
Желаещите да се включат в дарителската кампания могат да го направят с:
Банков превод:
Фондация „Гората.бг“
IBAN: BG58PRCB92301053873601
Основание: За камиони за почистване
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3090
1
09.10 2025 в 11:57
Да ги избираш, да им гъчиш дебелашки заплати, и накрая сами да си чистят, ами заспал народ.. :((
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци