МВР арестува двама техници от държавния Електро-енергийния оператор във Варна, защото са манипулирали електромери, предаде bTV.
Мъжете привлекли вниманието на полицията, докато бъркали в електромер. Униформените проверили какво се случва и намерили устройство, с което се краде ток.
Въпросната машинка дава възможност на определен абонат, притежаващ дистанционно за нея, да включва и да изключва електромера както и когато си пожелае. Техниците ще бъдат уволнени и съдени.
„За последните две години от кражби на електроенергия сме доначислили над четири милиона лева, това е потреблението на един град като Провадия за един месец”, изчисли Момчил Андреев.
От службите коментират, че кражбите на енергия продължават и често няма наказани. Така например проверка на блок в столичния „Обеля” показва, че електричество се ползва, а не се плаща.
ЧЕЗ вече са прекъсвали подаването на ток към въпросния електромер, но абонатът си го пуска отново сам. Сега отново му спират тока, защото този електромер показва неплатена сметка за 6 хиляди лева.
„Има един парадокс в момента, че ако крадете ток, получавате бонус, тъй като по действащата наредба кражбите на ток се ценообразуват близо два пъти по-евтино, отколкото плащат редовните абонати”, коментира Момчил Андреев.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
30.03 2016 в 04:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
30.03 2016 в 00:24
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.03 2016 в 21:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни