Съдии изхвърлиха Ивет Лалова, уж попречила на състезател

OFFNews 16 юни 2017 в 00:01 8503 0

Лош късмет извади Ивет Лалова. Най-добрата българска лекоатлетка в спринтовите дисциплини завърши на четвърто място в спринта на 200 метра на Диамантената лига в Осло (Норвегия).

Сребърната медалистка на 100 и 200 м от Европейското първенство в Амстердам през миналата година финишира с време от 22.94 секунди. Но! Ивет беше дисквалифицирана с мотива, че е попречила на състезател.

Дафне Схипърс даде време 22.31 сек, но също беше дисквалифицирана след надбягването. Куриозно!

Така първото място на 200 м. в Осло беше заето от Мюриел Ауре (Кот д'Ивоар) с лично постижение за сезона от 22.74 сек, следвана от ямайката Симон Фейси с 22.77 сек и Гина Люкенкерпер с 23.04 сек.

В неделя Ивет ще участва и на Диамантената лига в Стокхолм. В неделя в състезанието ще видим и сребърната ни олимпийска медалистка от Рио 2016 на скок височина - Мирела Демирева.

Ивет, Демирева и най-големите звезди на леката атлетика може да гледате само по спортните канали на Мтел.