Най-бързата българка Ивет Лалова откри закъснелия летен атлетически сезон за 2020 г. Тя спечели старта на 200 м на турнира в Савона (Ит), информира bgathletic.com.
Лалова закова 23.13 сек (+1.9 м/сек) за успеха си и подобри рекорда на състезанието. Ивет се нареди директно на второ място в европейската ранглиста за сезона и на седмо в световната. Само Айла Дел Понте (Швейц) е бягала по-бързо от българката това лято на Стария континент – 22.83 сек.
Подгласничка на Лалова в Савона стана Глория Хупър (Ит) – 23.47 сек.
В турнира на 100 м участва още един българин - Петър Пеев. Той се нареди на шестата позиция с време от 10.47 сек (+1.3 м/сек). В сериите той даде време от 10.50 сек. Най-бърз беше италианецът Филипо Торту – 10.12 сек. Пеев и Лалова бяха сред малцината чужденци в турнира.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни