Новият ни ансамбъл тръгна със злато по "Шерлок Холмс"

OFFNews 08 април 2017 в 21:43 4592 0

Отлични новини от Италия, ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели златен медал в многобоя на Световната купа в Песаро.

Нашите момичета финишираха пред всички с общ сбор 37,350 точки. Това беше дебют и първа Световна купа за новия отбор, воден от треньорите Весела Димитрова и Михаела Маевска. Героите се казват Симона Дянкова, Лаура Траатс, Елена Бинева, Мадлен Радуканова и Теодора Александрова. В София останаха резервите Камелия Стоилова, Стефани Кирякова и Мадлен Сергеева.

Грациите представиха по великолепен начин композицията си с три топки и две въжета по музика от „Шерлок Холмс“, за която получиха 18.650 точки. Във втори пореден ден момичетата вземат 10 точки за трудност.

Домакинът Италия остана на второ място с 36.800 точки. Трети са гимнастичките от Украйна – 34.600. Русия имаше много проблеми вчера и остана на пето място.

Припомняме, че през февруари този отбор спечели и първото си състезание, това в Москва.