Два златни медала за ансамбъла ни и сребро за Катрин Тасева и Боряна Калейн в Баку

OFFNews 29 април 2018 в 18:10 6792 0

Снимка Facebook: Българска федерация художествена гимнастика

Българският ансамбъл по художествена гимнастика в състав Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Симона Дянкова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова, която замени контузената Теодора Александрова спечели две златни отличия във финалите на Световната купа по художествена гимнастика в Баку.

Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска, които останаха втори в многобоя, получиха оценка от 19.800 точки за златните медали на пет обръча.

Шампионките в многобоя Италия останаха втори с 18.000 точки, а бронзовите отличия отидоха у представителките на домакините от Азербайджан със 17.600 точки.

Във финала на три топки и две въжете нашите момичета отново бяха на ниво и заслужиха златните медали с оценка от 19.050 точки. Ансамблите на Япония и Украйна получиха оценки от 18.000 за изпълненията си с топки и въжета и допълниха тройката. Японките обаче заслужиха сребърните медали заради по-високата си оценка за изпълнение, а украинките се наредиха на третата позиция.

Освен това Катрин Тасева се пребори за сребро във финала на лента. Грацията игра много силно и уверено, като единствено едно майсторство не се получи както беше заложено и лентата остана за кратко на земята. Тя получи 16.400 (Д: 8.700) и се нареди след Мария Сергеева от Русия (16.800) и преди Влада Николченко от Украйна (16.050).

Боряна Калейн пък изигра чудесно много сложното си съчетание на бухалки и спечели сребърното отличие във финала на този уред на Световната купа в Баку (Азърбайджан).

Грацията за първи път показа толкова стабилно тази си композиция и получи 17.800 (Д: 9.600). Първа се нареди Влада Николченко от Украйна (18.100), а победителката от многобоя Мария Сергеева (Русия) е трета с резултат 17.700.