Верея изхвърли Дунав за Купата на България

OFFNews 06 април 2017 в 21:49 2533 1

Верея е последния полуфиналист в турнира за Купата на България, след като отстрани русенския Дунав с 2:0 в Стара Загора.

"Драконите" създадоха първи опасности пред противниковата врата, но Васил Шопов и Диян Димов нямаха късмет, като в единия случай и Георги Аргилашки се наложи да се намесва решително. Момчил Цветанов след това пък пропусна за домакините, останал сам срещу Станислав Антонов.

В 23-ата минута обаче Педро Еуженио не остави шансове на русенския вратар след точен диагонален изстрел от повече от 20 метра за 1:0.

До почивката дунавци владееха повече топката, но така и не успяха да стигнат до попадение.

В началото на втората част играта се развиваше по подобен начин. Гостите владееха повече топката, докато старозагорският тим разчиташе предимно на контраатаки, за да затрудни противника.

Така в 74-ата минута центриране на Селим Керкар отляво бе последвано от грешка в русенската отбрана, от която се възползва Педро Еуженио и удвои отблизо за 2:0.

Така Верея се присъедини към вече класиралите се Лудогорец, Ботев Пловдив и Литекс. Жребият е в петък, като ще е пълен.