Велик Ботев сравни със земята държавния Берое

OFFNews 15 май 2017 в 21:59 2329 0

Снимка Ботев Пловдив

Феновете на Ботев Пловдив могат да бъдат горди със своя отбор този сезон. Въпреки ограничените финанси, а понякога и липса на такива, момчетата на Николай Киров - Белия са герои, не само защото играят финал за купата срещу Лудогорец.

В първи плейоф по път към Европа Ботев разби 3:0 Берое, големият съперник в битката за Тракия. Има реванш в Стара Загора, но отборът на държавните ТЕЦ е толкова слаб,  че ще е чудо да направи нещо сериозно.

Резултатът бе открит от домакините в 13-ата минута. Тодор Неделев намери по отличен начин Омар Косоко с дълъг пас. Нападателят финтира Веселин Пенев и технично прехвърли Душан Перниш.

В самия край на първата част Цветомир Панов нахлу в наказателното поле, където намери Фернандо Виана. Бразилецът успя да отклони с гърди топката във вратата.

В 81-ата минута пък Ботев стигна до ново попадение. Лъчезар Балтанов стигна до една дълга топка в наказателното поле и я върна към резервата Антонио Вутов, който бе оставен непокрит и я прати в мрежата.

Така Ботев спокойно очаква  реванша, а после и плейоф с победителя от двойката Верея - Пирин. Новият победител ще срещне в битказа Европа последния тим от първата шестица, добил това право.

Трагедията в Берое е огромна, феновете в Стара Загора вече питат струва ли си за този отбор да се харчат държавни пари. Те си искат автентични беройци, не напомпани с пари "отгоре" измислени чуждестранни и български звезди.