
Член на Изпълкома на Българския футболен съюз в оставка Валентин Михов заяви пред колегите от БНР, че агитките на стадионите са от платени митинги.
Той твърди, много от политиците използват голяма част от феновете в предизборни кампании. Според Михов всичко за скандалния мач България - Англия (0:6) е било замислено отдавна провокативно.
"Самото ръководство на английския футбол започна да нагнетява обстановката десетина дни преди мача в понеделник. Това беше подготвено, за да се стигне до оставките във футболния съюз", каза Михов.
Той изрази убеденост, че българският футбол може да реши въпроса с проявите на феновете:
"Трябва превантивно да се работи с феновете. Сред тях има много свестни хора, но има и такива, които искат да се покажат. В основата на бъдещото ръководство на БФС трябва да бъде сериозната работа с феновете. Те си имат ядро, ръководители, трябва с тях да се работи", добави той.
Михов е категоричен, че в България сме далечни роднини на корупцията.
"За да има такова нещо, трябва да има пари. Българският футбол няма такива пари, някои отбори изнемогват. За уредени мачове трябва да има доказателства.
Че има заигравания, че има някои съдии, които се поддават на някакви интереси, сигурно е така. Това, което става в Европа, е далече от България. При нас е много по-спокойно и по-честно", завърши Михов.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Младеж наръга момиче с нож във врата
Защо България е защитила руския олигарх Искандер Махмудов, пита ген. Атанасов
ДБ с предложения за по-нисък дълг и 3% дефицит още тази година