Тотнъм отнесе Борнемут и вече е на 4 точки от Челси

OFFNews 15 април 2017 в 16:23 1853 0

Тотнъм се справи без проблеми с Борнемут. Лондончани победиха с 4:0 в първи двубой за днес от 33-ия кръг на английската Висша лига.

"Шпорите" не срещнаха съпротива почти през целия мач. Първият гол падна в 16-ата минута. Кристиан Ериксен изпълни корнер пред вратата на гостите, топката стигна до Дембеле на далечната греда, а той не сгреши отблизо.

Само три минути по-късно резултатът стана 2:0. Сон Хюн-Мин отбеляза хладнокръвно след хитро подаване на Хари Кейн. Малко след началото на второто полувреме самият английски национал направи резултата класически.

Първият точен изстрел за Борнемут бе постигнат едва в 73-ата минута, но вратарят Уго Лори успя да се намеси и не позволи на домакините да стигнат поне до почетно попадение.

В добавеното време на срещата Винсент Янсен оформи крайния резултат. След тази победа Тотнъм вече е с актив от 71 точки, на 4 по-малко от лидера Челси, който утре гостува на Манчестър Юнайтед от 18:00 часа.