Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Тотнъм и Арсенал стартираха годината с гръмки победи

OFFNEWS 01 януари 2017 в 19:59 2249 0

Лондонските Тотнъм и Арсенал стартираха 2017 година с гръмки победи в двубоите си от 19-ия кръг на Премиър лийг.

"Артилеристите" пречупиха Кристъл Палас с 2:0, а "шпорите" разгромиха Уотфорд с 4:1.

Двубоят на "Емиратс" в Лондон ще се запомни с две неща - дебютът на бившия селекционер на Англия Сам Алърдайс начело на Кристъл Палас и фантастичния гол на французина Оливие Жиру, с който той откри резултата в 17-ата минута.

Вторият гол в мача падна в 56-ата минута, когато Алекс Иуоби първи стигна до отбита от защитник топка и с глава я насочи във вратата.

С успеха Арсенал събра 40 точки и измести Тотнъм от третото място в класирането. Водач е Челси с 49, следван от Ливърпул с 43. "Шпорите" са четвърти с 39, след като по-рано през деня развинтиха "стършелите". Нападателят на Тотнъм Хари Кейн излезе в своя мач номер 100 във Висшата лига и отбеляза юбилея с две попадения.