ЦСКА се утвърди на второто място след обрат на "Лаута"

OFFNews 09 юли 2020 в 22:35 1795 0

ЦСКА се утвърди на второто място в Първа лига, след като постигна късен обрат от 0:1 до 2:1 срещу Локомотив Пловдив на стадиона в парк "Лаута" в двубой от предпоследния кръг.

Така червените взеха реванш от съперника за загубения финал за Купата на България и събраха 56 точки, като имат три повече от третия Левски. Една точка в домакинството срещу Берое на 12 юли ще е достатъчна на ЦСКА, за да си гарантира втората позиция и място в Лига Европа, докато третият в крайното класиране ще играе на бараж.

Двата отбора се оттеглиха при 0:0 след първите 45 минути, а всичко по-интересно стана през второто полувреме. Резултатът откри Лукас Салинас в 61-ата минута, след като се възползва от грешка в отбраната на ЦСКА.

В 80-ата минута Тиаго Родригес изравни от дузпа, а Али Соу в 95-ата минута донесе трите ценни точки на своя отбор.

"Доволен съм от резултата, но не и от играта", коментира треньорът на ЦСКА Стамен Белчев.

В двубой от плейофите за оставане в Първа лига Ботев (Враца) победи като гост с 3:0 Царско село. Mачът беше под въпрос, след като по-рано през деня домакините заплашиха, че няма да излязат на терена, ако противниците не са си направили PCR тестове за COVID-19.