Славия се отдалечи от дъното след успех над Локо ГО

OFFNews 16 март 2017 в 19:49 2091 0

Славия се отдалечи от дъното на Първа професионална лига, след като победи с 3:1 Локомотив Горна Оряховица в първия мач от програмата на 25-ия кръг, изигран на националния стадион "Васил Левски".

Двубоят беше дебют за Александър Димитров начело на тима от Горна Оряховица, но той няма да го запомни с добро.

Изходът на мача на практика беше решен в края на първото полувреме, когато реферът Тихомир Алексов изгони футболиста на гостите Софиен Муса, а малко по-късно даде и дузпа за "белите", реализирана от Ивайло Димитров.

През втората част Сердер Сердеров удвои аванса на Славия, а малко изненадващо Аристоте Фунду върна интригата. В последната минута на редовното вреве Божидар Васев подпечата успеха на тима от "Овча купел".

Със спечелените три точки Славия се изкачи на 11-ото място във временното класиране с актив от 27. Локо остана предпоследен, 13-и, с 19. На дъното е Монтана с 12.

Славия - Локомотив (Горна Оряховица) 3:1

1:0 Ивайло Димитров (41-дузпа)
2:0 Сердер Сердеров (59)
2:1 Аристоте Фунду (67)
3:1 Божидар Васев (90)