Шампионът Лудогорец отказа Левски от амбиции за титлата

Разградчани обърнаха столичани от 0:1 до 2:1 в зрелищен двубой

OFFNEWS 30 ноември 2016 в 19:18 6073 1

Снимка ludogorets.com

Лудогорец на практика си осигури шеста поредна титла в българския шампионат, след като победи единствения си пряк конкурент за трофея през сезона Левски с 2:1 у дома. Така тимът от Разград увеличи аванса си на върха на 9 точки след изиграването на мачовете от 15-ия кръг.

Успехът не дойде никак лесно за шампионите. Гостите от София откриха резултата в 6-ата минута, като точен беше Бабатунде Адениджи, който се възползва от грубите грешки на бранителя Козмин Моци и вратаря Владислав Стоянов.

Скоро след това Кафу беше близо до изравняване, но стреля в аут. В 23-ата минута гол на Антонио Аниете от Левски беше отменен поради засада.

В 51-ата минута гредата спаси Левски от попадение след удар с глава отблизо на Кафу. Натискът на домакините започна да става все по-голям. На два пъти Светослав Дяков притесни Боян Йоргачевич.

В 71-ата минута Вандерсон изравни с глава, след като засече центриране отляво. Влезлият като резерва Марселиньо направи обрата пълен в 82-ата и така Лудогорец постигна 11-а поредна победа в шампионата, докато за сините това е второ поредно поражение в първенството.

17:30 ч. Нефтохимик - ЦСКА-София

Класиране: 1. Лудогорец (43 т.), 2. Левски (34), 3. Черно море (28), 4. Локомотив /Пд/ (26), 5. Дунав (25), 6. ЦСКА-София (25), 7. Верея (19), 8 . Пирин (18), 9. Берое (18), 10. Ботев (18), 11. Славия (17), 12. Локомотив /ГО/ (16), 13. Нефтохимик (12), 14. Монтана (8)