САЩ и Уелс не се победиха, Бейл герой за островитяните

OFFNews 21 ноември 2022 в 23:04 947 0

Мондиал

Гарет Бейл донесе равенството на Уелс

Отборите на САЩ и Уелс завършиха 1:1 в двубой от група В на световното първенство в Катар. Тимъти Уеа откри за САЩ в 36-ата минута, а Гарет Бейл изравни от дузпа в 82-ата. В другия мач от групата по-рано през деня Англия разгроми Иран с 6:2 и оглави временното класиране в групата.

Американците първи имаха шансове за гол. В 9-ата минута Тимъти Уеа беше изведен по крилото и центрира, а защитникът Джо Родън игра с глава и беше близо да си вкара автогол, но вратарят Уейн Хенеси реагира и отби. Последва ново центриране в наказателното поле на "драконите". Джошуа Сарджънт стреля в близкия ъгъл, но уелският страж пак се намеси решително.

След точно четвърт час игра Итън Ампаду шутира над вратата на отбора на САЩ, който поведе в резултата в 36-ата минута. Кристиан Пулишич финтира няколко футболисти на Уелс и подаде към Уеа, който остана сам срещу Хенеси и реализира попадението във вратата му.

След почивката "драконите" опитаха да изравнят. В 64-ата топката достигна до Бен Дейвис, който стреля с глава, след изпълнение на статично положение, но Мат Търнър с една ръка да спаси. При последвалия ъглов удар Кийфър Мур засече с глава, но кълбото мина над вратата.

В 81-ата минута Гарет Бейл беше фаулиран от Уолкър Цимерман в наказателното поле, а главният съдия Абдулрахман Ал-Ясим отсъди дузпа, при която бившият футболист на Реал Мадрид хладнокръвно изравни резултата.

Минута преди изтичане на редовното време Бренън Джонсън напредна в половината на САЩ, достигна до наказателното поле и шутира, но право в ръцете на Търнър.

САЩ - Уелс 1:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Тимъти Уеа 36, 1:1 Гарет Бейл 82-дузпа