Реал Мадрид и Барселона поеха командването в Примера

OFFNews 10 ноември 2019 в 07:33 1274 0

Отборите на Реал Мадрид и Барселона се завърнаха на победния път в Ла Лига, след като записаха изразителни успехи в 13-ия кръг на първенството.

Мадридчани бяха убедителни при гостуването си на Ейбар, като още до 30-та минута поведоха с три гола след две попадения на Карим Бензема и едно на Серхио Рамос от дузпа. В 61-та минута Федерико Валверде оформи крайното 4:0 в полза на Кралския клуб.

Малко по-късно Барселона победи Селта Виго с 4:1 на „Ноу Камп“. Над всички за каталунците за пореден път бе звездата Лео Меси, който се отличи с хеттрик, а едно попадения добави Серхио Бускетс. За гостите от Виго се разписа Лукас Оласа в 42-та минута.

По този начин Барселона и Реал продължават да делят първото място в класирането с 25 точки, като тимът на Ернесто Валверде има два гола по-добра голова разлика.