Василен Петров 17 октомври 2022 в 10:47 758 0

Пари Сен Жермен срещу Олимпик Марсилия

Снимка GettyImages

Неймар донесе успеха за домакините, след асистенция на Килиан Мбапе.

Пари Сен Жермен успя да спечели голямото френско дерби срещу Олимпик Марсилия с 1:0, а в герой се превърна Неймар. Срещата се проведе на стадион "Парк Де Пренс".

Лионел Меси стартира мача в титулярния състав заедно с бразилеца и Килиан Мбапе. През първото полувреме аржентинската мегазвезда отправи фамозен изстрел от пряк свободен удар, който уцели напречната греда.

Съпротивата на гостите бе сломена в 45-ата минута, когато Мбапе направи елегантно изпълнение, за да намери лесно Неймар, който нямаше никакви затруднения да вкара във вратата на отлично представящия се до тази ситуация вратар Пау Лопес.

Задачата пред футболистите на Кристоф Галтие стана още по-лесна в 72-ата минута, когато бранителят на Олимпик Самюел Жиго бе изгонен с директен червен картон. До края на двубоя резултатът остана непроменен.

Така Пари Сен Жермен вече е събрал актив от 29 точки след 11 изиграни мача и заема първо място във временното подреждане, следван от Лориен с 26 точки, Ланс с 25 и Олимпик Марсилия с 23 пункта.