Норвежец ще свири Грузия-България

OFFNews 10 юни 2022 в 15:25 2287 0

Снимка УЕФА

33-годишният Еспес Ескос от Норвегия ще ръководи четвъртата среща на българския национален отбор по футбол в Лигата на на Нациите. "Лъвовете" гостуват на Грузия на стадион "Борис Пайчадзе" на 12-и юни от 19.00 часа, а до момента са събрали 2 точки от три срещи. Грузия е на върха в нашата група С4 с 9 точки при три победи, като една от тях беше срещу "лъвовете" с 5:2 в Разград.

Помощници на Ескас ще бъдат Ким Томас Хаглунд и Ян Ерик Енган, а четвърти съдия е Рохит Саги. Съдийски наблюдател е Ференц Секели от Унгария, а делегат на УЕФА Сергиу Лисник от Молдова.

Има досег с българския футбол през 2020-а година, когато ръководи Европейската квалификация за младежи до 21 години Сърбия – България. На стадиона в Горни Милановац момчетата на селекционера Александър Димитров спечелиха с 2:1 с попадения на Илиан Илиев-младши и Калоян Кръстев.