Националите по футбол с поредна загуба

OFFNews 15 октомври 2020 в 00:40 2811 0

Националният отбор по футбол на България допусна третото си поражение в Лигата на нациите. В група 4 от дивизия Б "трикольорите" загубиха с минималното 0:1 у дома срещу лидера в класирането Уелс.

Преди почивката двата отбора не предложиха интересни голови положения пред Уейн Хенеси и Николай Михайлов.

На два пъти Джо Родон не успя да улучи вратата, пазена от Николай Михайлов. В другата половина в няколко случая Георги Йомов показа добра техника, но финтовете му не застрашиха вратата на гостите.

През втората част атака по дясното крило беше завършена от Тайлър Робъртс с центриране към Норингтън-Дейвис, но той стреля над вратата.

Николай Михайлов се прояви стабилно в 53-ата минута на срещата, когато изби удар на Хари Уилсън от фаул.
Четвърт час преди края на двубоя Раби Матондо направи изключителен пропуск пред вратата на България.

Пет минути преди изтичане на редовното време Джонатан Уилямс засече центриране на Неко Уилямс, като не остави шансове за Михайлов и осигури успеха с един гол в полза на "драконите".

Влизането в игра на Исмаил Иса и Бирсент Карагарен в предни позиции не помогна на българите да променят крайния изход от мача.

След това поражение България остава на четвърто място в групата с актив от камо една точка.