Националите по футбол допуснаха първа загуба срещу Финландия

OFFNews 11 октомври 2020 в 21:11 3545 0

Финландия записа първата си победа в историята срещу България, след като надви селекцията на Георги Дерменджиев с 2:0 като домакин в мач от група 4 на Лига "В" от турнира Лига на нациите.

Така след три мача "лъвовете" останаха на последно място с точка, спечелена у дома срещу Република Ирландия в първия двубой. Първият гол за домакините пана в 52-та минута.

Тогава Теему Пуки получи на отлична позиция пред вратата и пробва да стреля, но не уцели хубаво топката. Без да иска обаче, звездата на финландците я чукна към Тейлър зад защитата и той преодоля вратаря Мартин Луков очи в очи за 1:0.

Домакините успяха да стигнат бързо и до втория си гол. В 67-та минута резервата Фредрик Йенсен, появил се в игра две по-рано, стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Луков и българският страж не успя да стигне до топката - 2:0.

Така Финландия надви България и се изкачи на второ място в групата, на точка от лидера Уелс.