Левски стартира с победа пролетния полусезон в Първа лига

OFFNews 19 февруари 2022 в 17:03 3480 0

Снимка Официален сайт на Левски

Отборът на Левски победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в мач от 20-ия кръг на Първа лига на старта на пролетния полусезон. Резултатът за "сините" откри Андриан Краев в 22-ата минута, а „смърфовете" изравниха в 31-ата с гол на Милош Петрович. Само 120 секунди по-късно „сините“ отново поведоха след попадение от разстояние на Филип Кръстев.

Срещата започна с минута мълчание в памет на Апостола на свободата Васил Левски. След първия съдийски сигнал Левски натисна съперника, в началните минути не стигнаха до нещо по-сериозно пред вратата на Локомотив.

В 10-ата минута „сините“ получиха право да изпълнят фаул в близост до наказателното поле на противника. Зад топката застана Филип Кръстев, който центрира отлично около точката за изпълнение на дузпа, но Преслав Боруков успя с глава да изчисти в корнер.

"Сините" продължиха да натискат и в 15-ата минута Цунами стреля силно от фаул, но Лукас Рейдър внимаваше и спаси.

Гостите останаха с човек по-малко в 18-ата минута. Билал Бари бе изведен отлично срещу Лукас Рейдър. Мартин Паскалев го повали на границата на наказателното поле, като съдията Волен Чинков веднага посочи бялата точка. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което бранителят бе изгонен, а "сините" получиха право да изпълнят фаул на сантиметри пред пеналта. Филип Кръстев стреля в стената, топката обаче попадна на Андриан Краев, който отправи удар и топката влетя в мрежата.

В 31-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол с първата си по-сериозна опасност пред вратата на Николай Михайлов. Парвиз Умарбаев центрира от корнер, а влезлият като резерва Милош Петрович реализира.

Веднага след това Билал Бари можеше да изведе домакините напред, но ударът му срещна дясната греда на Лукас Рейдър. Секунди по-късно "сините" поведоха. Филип Кръстев получи добро подаване пред наказателното поле и със страхотен удар от разстояние порази вратата на „Локомотив“.

Левски продължи да натиска през втората част, но чистите голови положения липсваха.

„Смърфовете" бяха близо дол попадение в 63-ата минута, когато Парвиз Умарбаев изведе Бирсент Карагарен в наказателното поле, той стреля по диагонала, но покрай дясната греда на Николай Михайлов.

Левски създаде добро положение в 76-ата минута, когато Венсан Марсел изгуби топката в половината на "Локомотив" и тя попадна в Билал Бари. Нападателят навлезе в наказателното поле, след което стреля, но точно в тялото на бранител.

Локомотив отговори с удар на Лукас Салинас от разстояние, който не успя да затрудни Николай Михайлов.

До края на мача битката на терена изобилстваше и до нови попадения така и не се стигна.