Левски се върна на третото място след здрав бой над Берое (видео)

OFFNews 29 април 2018 в 19:41 3872 0

Снимка levski.bg

Левски победи безпроблемно един от неудобните си съперници от Берое с 4:0 в двубой от от 32-рия кръг на Първа лига, игран на стадион "Берое".

Това е първа победа за "сините" от 2012 година насам и по този начин тимът от Подуяне се завърна на третата позиция в класирането с актив от 57 точки, с 2 повече от старозагорци.

Страхотен гол на Давид Яблонски в 21-ата минута даде аванс на гостите. Жорди Гомес удвои също с прекрасно попадение в 45-ата минута, а Роман Прохазка се разписа в 86-ата минута. Паулиньо пък вкара за изразителното 4:0 в 88-ата минута.

Берое искаше да запише втора поредна победа над Левски, за да дръпне на столичани в битката за третото място. Домакините влязоха в мача с точка преднина, докато 26-кратните шампиони на България искаха да си върнат за поражението от първи април. И го направиха категорично.