Левски с победа в Малта, ЦСКА загуби в София

OFFNews 05 август 2022 в 00:52 2036 1

ЦСКА

Снимка Официален сайт на ЦСКА

ЦСКА

Отборът на Левски постигна трудна победа при гостуването си на малтийския Хамрун Спартанс в първи двубой от третия квалификационен кръг на турнира на УЕФА Лига на конференциите.

След равностойна игра и пропусната дузпа победата донесе Филип Кръстев в петата минута на добавеното време. Именно той пропусна от бялата точка, но се реваншира. Реваншът е следващият четвъртък на “Георги Аспарухов”.

В същото време скромният ирландски тим Сейнт Патрикс стигна до победа с 1:0 при гостуването си на ЦСКА в първа среща от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Единственото попадение в мача падна в 87-мата минута и бе дело на резервата Серж Атакайи, който се възползва от много груба грешка на бранителя на "червените" Асен Дончев.

Реваншът в Дъблин е следващият четвъртък.