Юнайтед спъна Челси по пътя към титлата

OFFNews 16 април 2017 в 19:53 2391 0

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 в домакинството си на Челси в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига. Възпитаниците на мениджъра Жозе Моуриньо доминираха през целия мач и заслужено спечелиха срещата.

Първото полувреме започна по мечтан начин за "Червените дяволи", които поведоха в мача още в 7-ата минута. Маркъс Рашфорд бе изведен по прекрасен начин от Андер Ерера и прати топката покрай вратаря Асмир Бегович за 1:0.

Втората част също започна много добре за домакините, след като Ерера отправи изстрел, топката се отби в тялото на защитника Курт Зума и влетя в мрежата за 2:0.

След тази победа Юнайтед се намира на петото място с актив от 60 точки, с 4 по-малко от градския съперник Манчестър Сити.

Челси продължава да е на върха в класирането със 75 точки, с 4 повече от неуморимия си преследвач в последните кръгове Тотнъм.