Юнайтед се доближи на точка от Сити

OFFNews 23 април 2017 в 18:10 1780 0

Манчестър Юнайтед постигна трета поредна победа в първенството, след като победи Бърнли с 2:0 в мач от от 34-ия кръг на Премиър лийг. "Червените дяволи" се доближиха само на точка от четвъртото място.

Гостите се чувстваха много комфортно на стадион "Търф Моор" през първото полувреме и с лекота взеха заслужен аванс от два гола, който остана непроменен до края на двубоя.

Антони Марсиал отбеляза първото попадение в мача. Нападателят предприе великолепна контраатака и след бърза комбинация с Андер Ерера вкара за 1:0 в 21-ата минута.

Уейн Рууни отбеляза своя 251-ви гол с екипа на Манчестър Юнайтед и в 39-ата минута оформи крайния резултат в мача - 2:0.

След този мач възпитаниците на мениджъра Жозе Моуриньо все още се намират на 5-ото място в класирането с актив от 63 точки, с една по-малко от 4-ия Манчестър Сити. Двата съперника излизат един срещу друг в четвъртък на стадион "Етихад".

Бърнли се намира на 15-о място в Премиър лийг с 36 точки, на 5 повече от зоната на изпадащите.