Етър се отлепи от дъното с втора поредна победа при Томаш

OFFNews 04 декември 2020 в 19:28 1811 0

Отборът на Етър се отлепи от дъното в класирането в Първа лига, след като постигна минимална победа с 1:0 над Черно море във Варна в двубой от 15-ия кръг на първенството.

Това беше втори пореден успех в шампионата за тима от Велико Търново, който събра 10 точки и вече не е на последното място в класирането, след като изпревари с точка Славия. Това беше четвърти последователен мач без загуба и без допуснат гол за великотърновци, които са водени от Александър Томаш, заменил Петко Петков. В предишния кръг Етър надви също с 1:0 столичния Царско село.

"Болярите" стигнаха до успеха в 34-та минута, когато падна единственото попадение. Антон Огнянов центрира отляво от свободен удар към близката греда, Божидар Кацаров продължи топката, която стигна до Преслав Боруков, който от два-три метра засече с глава в мрежата за 1:0.

До края на мача домакините създадоха няколко добри възможности поне да стигнат до изравняване, но не успяха да ги материализират и така резултатът се запази.