Човек на дрон донесе топката за финал в Португалия

OFFNews 29 май 2017 в 10:53 2762 0

Исторически момент за футбола! За първи път човек с дрон буквално долетя и донесе топката за мач. Случи се на финала за Купата на Португалия между Бенфика и Витория Гимараеш.

"Орлите" от Лисабон направиха дубъл в Португалия. След титлата грандът взе и купата с успех 2:1.

Не това беше впечатляващото на стадиона в Оейраш. Секунди преди началото на двубоя човек на дрон прелетя над терена, след което се приземи покрай тъчлинията и връчи топката за мача на главния съдия.

Иначе Бенфика стигна до успеха благодарение на 2 гола в началото на второто полувреме. Раул Хименес откри в 48-ата минута, като при радостта си извади маска от гащетата си и я сложи на главата си. Едуардо Салвио удвои преднината на "орлите" 5 минути по-късно.

Витория намали в 78-ата минута чрез Бонгани Зунгу, но не успя да доведе мача до продължения. Така Бенфика спечели 26-ата си Купа на Португалия. "Червените" са рекордьори по брой трофеи от този турнир с 29 трофея.