Черно море се справи с Локо Пд, Арда с историческа първа точка

OFFNews 14 юли 2019 в 22:54 1679 0

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море победи Локомотив Пловдив с 3:1 в домакинството си от първия кръг на Ефбет Лига. Варненци дадоха заявка за добро представяне през този сезон, показвайки добра игра, с която стигнаха до пълния обрат днес.

Пред погледа на селекционера на националния отбор Красимир Балъков, Анте Аралица (15') даде аванс на гостите с глава след центриране на Георги Илиев от корнер, но "моряците" стигнаха до пълния обрат.

Аристоте Ндонгала (30') възстанови равенството, а Исмаил Иса (51') изведе Черно море напред в резултата. Капитанът на Локо пловдивчани Димитър Илиев (68) пък си отбеляза нелеп автогол в опита си да пресече центриране.

По-рано днес историческият мач в Кърджали между Арда и Ботев Пловдив завърши без победител, а и без да бъдат отбелязани попадения в него.

Двубоят беше прекъснат в 4-ата си минута вчера, след което бе отложен с 24 часа от рефера Станислав Тодоров. Днес мачът се проведе, започвайки именно от четвъртата минута.

Голове не бяха реализирани, като положенията за реализиране на такъв не бяха много. По-скоро домакините могат да съжаляват за пропуснатата възможност да спечелят пълен актив от 3 точки.

В другия мач, който се игра днес Славия стартира новия сезон с драматична победа с 3:2 над гостуващия Витоша Бистрица. Мачът бе изпълнен с обрати, като "белите" показаха повече класа и воля за победа.

Георги Амзин даде тон на головата фиеста в 11-ата минута, но само две по-късно Янис Карабельов изравни. В 28-ата отново Витоша поведе, след като Емил Гъргоров бе точен.

След почивката обратът стана пълен. Първо Кацарев сгреши недопустимо в 60-ата, от което се възползва Дарко Тасевски, а в края на двубоя Калоян Кръстев вкара красив гол с глава за крайното 3:2.