Черно море капарира място в Топ 6 след победа над Локо Пловдив

OFFNews 08 декември 2018 в 14:36 1627 0

Снимка chernomorepfc.bg

Черно море надви Локомотив Пловдив с 2:0 в двубой от 19-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Тича" във Варна.

Домакините поведоха още в шестата минута, когато Ожболт спъна Алвес в наказателното поле и главният съдия отсъди най-тежкото наказание. Зад топката застана Георги Илиев, който не сбърка за 1:0.

В края на първото полувреме Дани Кики преодоля прекия си пазач в наказателното поле и с прецизен изстрел по земя с левия крак не остави шанс на вратаря Мартин Луков, оформяйки крайния резултат.

Така "моряците" си осигуриха пета поредна победа в морската столица, а техният наставник Илиан Илиев записа трети успех срещу свой бивш отбор в рамките на месец, след като преди това бяха надиграни Левски и Берое с по 1:0.

Варненци продължават доброто си представяне в последно време, а на другия полюс са "смърфовете", които в последните си 6 мача забравиха как се печели и значително изостават вече от Топ 6.

Черно море е с 30 точки, колкото има и Берое, който обаче по-късно се изправя срещу Ботев Враца, а на четвъртата позиция е Ботев Пловдив с 32 точки. Отборът на Локо е 9-и с 22 пункта.