Берое се справи с Царско село, Камбуров продължава да бележи

OFFNews 14 декември 2019 в 13:53 1166 0

Снимка beroe.bg

Берое завърши годината с победа, след като се наложи над Царско село с 2:0 у дома в двубой от 20-ия кръг на Първа лига.

Поредно попадение отбеляза Мартин Камбуров (68'), което е под номер 228 в родното първенство, а точен също така бе и добре представящият се от началото на сезона Ибрахима Конте (77'). И двата гола обаче дойдоха през второто полувреме.

Победата за "зелените" на техния стадион в Стара Загора обаче не дойде лесно. През първото полувреме гостите от Царско село бяха близо на два пъти до отбелязване на гол, но не успяха. Първият точен удар в очертанията на тяхната врата пък дойде в края на първите 45 минути, когато Иван Минчев стреля от дистанция, но вратарят Джони Пласид улови.

Така при резултат 0:0 дойде почивката, а втората част започна с по-добра игра на домакините, които обаче трябваше да чакат до средата на второто полувреме, за да се разпишат във вратата на съперника.

Taка Берое се изравни с 6-ия в класирането на първенството Черно море, но варненци са с мач по-малко. Царско село остава на опашката и има 16 точки.

Берое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 6. Александър Цветков, 25. Георги Ангелов, 17. Ибрахима Конте (87′ – 13. Никола Маринов), 14. Яя Меледже, 19. Александър Василев, 73. Иван Минчев, 59. Ахмед Туба, 28. Рубен Бриджидо, 9. Мартин Камбуров (k); неизползвани резерви: 1. Пламен Колев, 11. Иван Бандаловски, 16. Мартин Маринов, 18. Петко Цанков, 44. Виктор Генев, 94. Юлиан Ненов;
Tреньор: Димитър Димитров-Херо

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански (57′ – 20. Серкан Юсеин), 2. Густаво Карбониери, 44. Шарлестон Дос Сантос, 4. Ивайло Марков (72′ – 7. Антон Карачанаков), 17. Реян Даскалов, 6. Антонио Георгиев, 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула, 11. Родни Антуи, 89. Дамиен Мари (73′ – 91. Венцислав Христов); неизползвани резерви: 1. Мартин Димитров, 93. Андерсон Коста, 10. Георги Минчев;
Tреньор: Никола Спасов