Байерн слезе от върха за първи път от три години

OFFNEWS 19 ноември 2016 в 22:29 3035 0

Това, което започна отборът на РБ Лайпциг снощи, днес бе довършено от Борусия Дортмунд.

На "Сигнал Идуна Парк" "жълто-черните" победиха с 1:0 шампиона Байерн Мюнхен и така баварците за първи път от три години не са начело на класирането в Бундеслигата.

РБ Лайпциг, който победи като гост Байер Леверкузен с 3:2 ден по-рано, остана еднолично на върха в класирането с аванс от три точки пред Байерн.

Мачът в Дортмунд беше решен още в 11-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг вкара единствения гол. Нападателят засече центриране от дясно на Марио Гьотце и донесе трите точки за Дортмунд. До края Байерн се опитваше да обърне резултата, но не успя.

След почивката Франк Рибери успя да промуши топката в мрежата на домакините с ефектно изпълнение с пета, но попадението бе отменено заради засада. В 61-а минута Шаби Алонсо бе близо до изравнително попадение, но топката срещна гредата след негов удар.

Така Борусия успя да се изкачи на трето място в класирането след 11-ия кръг, като има 21 точки - с три по-малко от Байерн и с шест от РБ Лайпциг.