Автогол в добавеното време донесе победа за Иран срещу Мароко (видео)

OFFNews 15 юни 2018 в 19:51 2898 0

Иран победи Мароко с 1:0 в двубой от Група В на Мондиал 2018, игран на стадион "Санкт Петербург Арена". Единственото попадение бе дело на появилият се като смяна Азиз Бухадуз засече топката в собствената си мрежа в 5-ата минута на добавеното време на срещата.

Първото полувреме в Санкт Петербург не предложи много интересен футбол, но и двата отбора пропуснаха отлични шансове да открият резултата. След почивката преобладаваше борбата и интересните положения липсваха.

Нервите в края на двубоя взеха връх и в продължението двата тима едва не стигнаха до бой заради фаул, но реферът Джунейт Чакър се намеси авторитетно и охлади страстите. Минута преди края автогол на Азиз Буадуз донесе победата на Иран.

В другия мач от групата по-късно днес Испания излиза срещу Португалия. В следващия кръг на 20 юни Мароко среща Кристиано Роналдо и компания, докато Иран играе с фаворита "Ла Фурия Роха".