Русия смаза Саудитска Арабия на старта на Мондиал 2018 (видео)

OFFNews 14 юни 2018 в 19:56 5552 0

Снимка Facebook: FIFA World Cup

Първият мач от световното първенство в Русия стартира с убедителна победа на домакините над 5:0 Саудитска Арабия в двубой от Група А, игран на стадион "Лужники" в Москва.

Юри Газински откри за домакините в 12-ата минута, а Денис Черишев удвои аванса на своите в 43-ата минута и предреши всичко в този мач. За класическия резултат бе точен Артьом Дзюба в 71-ата минута само секунди след влизането си в игра. В продължението точни бяха Черишев и Александър Головин съответно в 91-ата и 93-ата минути.

Вторият голмайстор за "Сборная" влезе като резерва на мястото на Алан Дзагоев в 23-ата минута, когато последният се контузи неприятно и в крайна сметка не успя да продължи участието си в мача.

По този начин футболистите на Станислав Черчесов направиха важна крачка към едно от първите две места в групата си. Може да се каже, че този разгром ще има и исторически отпечатък върху надпреварата, тъй като е най-големият такъв от всички откриващи срещи до този момент.

Следващата среща в групата между отборите на Египет и Уругвай е утре от 15:00 часа бългаско време.