Австрия заслужено победи Полша на Евро 2024

Светлин Вълчев 21 юни 2024 в 21:48 1169 0

Австрия победи Полша с 3:1

Австрия, след победата с 3:1 над Полша

Австрия създаде повече положения и заслужено победи Полша с 3:1. Робърт Левандовски се появи в 60-ата минута, но не допринесе с нищо за отбора.

Във второто полувреме австрийците бяха тези, които владееха топката и вкараха два гола след влизането на полската звезда.

Австрия повежда в резултата

Играчите на Ралф Рангник започнаха добре и заслужено поведоха в резултата в деветата минута.

В 17-ата минута полският нападател Пьотр Желински отправи силен удар. Топката се удари в ръката на Стефан Пош, но тя бе прибрана. Поляците искаха дузпа, но такава нямаше как да бъде отсъдена.

Минута по-късно след центриране топката премина през всички футболисти. Тя попадна в Никола Залевски, който остана непокрит на границата на наказателното поле. Имаше отличен шанс да изравни резултата, но ударът му премина над вратата.

Полша изравнява

В 30-ата минута офанзивната игра на поляците даде резултат. Топката бе центрирана от ляво по земя от Пьотр Желински. Тя попадна в Ян Беднарек, който стреля от дузпата. Получи се рикошет в защитник на Австрия, но Полша имаше късмет и топката отиде в Кшищоф Пьонтек, който от 2 метра изравни резултата.

В 38-ата минута австрийците имаха прекрасен шанс да поведат в резултата след контраатака. Марсел Забицер получи топката в наказателното поле, залъга вратаря Войчех Шчесни и отправи удар, но топката бе отразена от полски защитник.

В последната минута преди почивката Полша имаше шанс да поведе след пряк свободен удар. Жиелински стреля от 30 метра, но вратарят Патрик Пенц спаси.

Австрия отново повежда

През 67-ата минута Стефан Пош проби отляво и подаде топката по земя. Пасът бе за капитана Марко Арнаутович, който изключително хитро пропусна топката и тя попадна в Кристоф Баумгартнер. Той я пое и технично прати топката във вратата на играчите на Михал Пробиерж.

В 75-ата минута Австрия имаше шанс да реши мача. След разбъркване в наказателното поле на Полша Патрик Вимер получи топката и нанесе удар, но опитният вратар на Полша се намеси брилянтно.

Дузпа за Австрия и 3:1

В 77-ата минута след дълго подаване топката попадна в защитник на Полша. Забицер някак си успя да я открадне и остана сам срещу Шчесни. Вместо да стреля, реши да преодолее вратаря. Опитният вратар препъна австрийския нападател с помощта на главата си - дузпа за Австрия. Капитанът Марко Арнаутович застана зад топката и направи резултата 3:1.

5 минути преди края Австрия имаше шанс да направи резултата 4:1. Конрад Лаймер получи прекрасно подаване и остана сам срещу Шчесни. Свърши по-трудното, като го преодоля отляво, но не успя да насочи топката в опразнената врата.

След два изиграни двубоя Австрия има 3 точки, а Полша - 0. В следващи мачове Полша ще срещне Франция, а Австрия - Нидерландия.