Арсенал и Тотнъм се изстреляха в Топ 3 с леки победи (видео)

OFFNews 14 януари 2017 в 19:12 3455 0

Арсенал и Тотнъм се изстреляха нагоре в Топ 3 с леки победи. "Артилеристите" смачкаха 4:0 Суонси като гост. Защитата на "лебедите" беше наистина "лебедарска", ако използваме термин от мачовете в квартала, като си набута два автогола. Иначе Жиру откри за лондончани, а Алексис Санчес довърши Суонси.

Тотнъм разби 4:0 Уест Бромич Албиън с 4:0 на "Уайт Харт Лейн". Момчетата на Маурисио Почетино тотално надиграха съперника си през първото полувреме и се оттеглиха на почивка само с два гола преднина, благодарение на най-добрите на терена Хари Кейн и Кристиан Ериксен.

Първият откри резултата след пас на датчанина, а след това Макоули си вкара автогол при шут на датчанина. Кейн  оформи след почивката първия си хеттрик за сезона с две нови попадения.

Други резултати от 21 кръг: Бърнли - Саутхямтън 1:0, Хъл Сити - Борнемут 3:1, Съндърланд - Стоук С 1:3, Уотфорд - Мидълзбро 0:0, Уест Хям - Кристъл Палас 3:0.

В класирането води Челси  с 49 точки. Втори е Тотнъм с 45, следват Арсенал 44, Ливърпул 44, Ман Сити 42 и Манчестър Юнайтед 39. Тази вечер играят Лестър - Челси, а утре са дербитата Евертън - Ванчестър Сити и Манчестър Юнайтед - Ливърпул.