Германия обмисля вдигане на ограниченията за пътуване към 31 европейски държави от 15 юни.
Правителството на канцлера Ангела Меркел въведе мярката на 17 март.
Проектодокументът влиза за обсъждане в кабинета в сряда. Той препоръчва разрешаване на пътуването към всички страни членки на Европейския съюз плюс Великобритания, а също Исландия и Норвегия.
Това би била сериозна стъпка преди началото на туристическия сезон.
Германия вече обяви, че планира отварянето на границите си напълно за съседните Австрия и Швейцария също от 15 юни, но това изисква ЕС да приеме общи критерии, които включват изискването за 50 заболели от коронавирус на 100 хил. души население във всяка от страните, които се отварят.
ЕС вече отправи препоръки за това как страните трябва да отворят границите си.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни