
Легендарната Мария Гроздева спечели бронзов медал в коронната си дисциплина 25 метра пистолет на европейското първенство по стрелба, което се провежда в Баку (Азербайджан).
Двукратната олимпийска шампионка и общо петкратна медалистка от олимпийски игри завърши трета в силна конкуренция, като се размина с титлата на два изстрела, информира Блиц.
Европейската титла грабна Моника Карш (Германия), на второ място остана Клаудиа Брес от Полша.
Успешното българско представяне бе допълнено от четвъртото място в крайното класиране на Антоанета Бонева.
Мария Гроздева е родена на 23 юни 1972 година и има олимпийски титли от Сидни и Атина. Както и три бронзови отличия – в Барселона, Атланта и Атина. Настоящият председател на българския стрелкови съюз участва на шест олимпиади, има и девет европейски титли.
"Много се радвам за постижението. Естествено, че можеше и по-добре, но бронзовото отличие е страхотен успех. Продължавам да работя по същия начин.
Поздравявам и Антоанета Бонева за четвъртата позиция. И на двете не ни достигна малко, за да бъдем по-нагоре в класирането", коментира Мария Гроздева пред колегите.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните