Руските спортисти няма да могат да се състезават под знамето на своята страна на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026. Окончателното решениe беше подпечатано от президента на Международния олимпийски комитет Кърсти Ковънтри, съобщи Б ГНЕС.
В интервю за италианското издание Corriere della Sera Ковънтри обяви, че това не би се променило дори при мирен договор между Русия и Украйна.
По думите ѝ, на този етап няма сценарий, който да промени позицията на МОК.
„В настоящата фаза нищо не би повлияло на решението на Комитета. Руските спортисти могат да участват единствено като индивидуални състезатели, представляващи самите себе си“, подчерта тя.
Решението е продължение на санкциите, наложени след конфликта, датиращ от февруари 2022 година. Тогава МОК забрани участието на Русия и Беларус в международни състезания под националните им символи.
През септември беше окончателно решено, че всички руски и беларуски спортисти, допуснати до Олимпийските игри в Италия, ще се състезават без национален флаг и химн, със статут на неутрални атлети.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11020
4
03.01 2026 в 05:57
2878
3
03.01 2026 в 00:34
При това което правят, би било ненормално ако нямаше.
3752
2
02.01 2026 в 22:10
2985
1
02.01 2026 в 20:14
Радев плаши с руски ядрен удар срещу Украйна
Радев започва да ядосва ЕС: Пари ли искате? Помагате да умират украинци
ЕК поля със студен душ политическия ентусиазъм за реформите в България
Електроцентрала в Кувейт гори след иранска атака
Ако сте чужд инвеститор, бихте ли заложили на България?