България изпусна Черна гора на европейското

OFFNews 04 септември 2022 в 17:55 1744 0

Станимир Маринов

Снимка ФИБА

Националите по баскетбол записаха трета поредна загуба на европейското първенство, след като отстъпиха пред Черна гора с 81:91 (21:21, 25:24, 12:22, 23:24) в среща от третия кръг в група А. Тимът на Черна гора вече е с баланс 2 победи и 1 поражение и излезе като временен лидер в потока.

Контузия на дясното бедро извади още в началото на мача един от основните играчи на България Станимир Маринов, който прекара по-малко от 8 минути на терена.

Най-резултатен за състава ни отново бе Александър Везенков с 26 точки и 8 борби, който изглежда нарани левия си глезен към края на мача. Със 17 точки и 3 борби солидно се включи Андрей Иванов. Ключов момент в двубоя бяха първите 5 минути на второто полувреме, в които Черна гора направи поредица от 12:0.

В понеделник е почивен ден за отборите в групата, а на 6 септември (вторник) България ще се изправи срещу домакините от Грузия. Черногорците ще играят срещу Испания в следващия си мач.