Египтянинът с български паспорт Тарек Мохамед донесе втора титла на страната ни от Европейското първенство по борба в Нови Сад.
В категория до 75 килограма в класически стил Тарек Мохамед грабна титлата след победа над руснака Чингиз Лабазанов. Мохамед спечели с резултат 4:1 над световния шампион от 2014 година.
На полуфинала шампионът се справи с 5:2 над унгареца Томас Лоринч. Преди това пък постигна убедителни победи над швейцареца Дамиан Диетче - 8:0 и молдовеца Михаил Браду 9:0.
Минути след триумфа на Мохамед, Николай Байряков спечели бронзов медал в категория до 85 килограма в класическия стил, след като се справи с 2:0 с естонеца Еерик Апс в битката за отличието.
Припомняме, че първата титла за България в Нови сад взе Биляна Дудова. Тайбе Юсеин, Борислав Новачков и Иво Ангелов загубиха финалите си и останаха със сребърни медали.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17582
3
08.05 2017 в 09:03
21509
2
07.05 2017 в 22:38
17749
1
07.05 2017 в 20:40
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов