Египтянин носи втора титла на България на европейското по борба

OFFNews 07 май 2017 в 20:21 5695 3

Египтянинът с български паспорт Тарек Мохамед донесе втора титла на страната ни от Европейското първенство по борба в Нови Сад.

В категория до 75 килограма в класически стил Тарек Мохамед грабна титлата след победа над руснака Чингиз Лабазанов. Мохамед спечели с резултат 4:1 над световния шампион от 2014 година.

На полуфинала шампионът се справи с 5:2 над унгареца Томас Лоринч. Преди това пък постигна убедителни победи над швейцареца Дамиан Диетче - 8:0 и молдовеца Михаил Браду 9:0.

Минути след триумфа на Мохамед, Николай Байряков спечели бронзов медал в категория до 85 килограма в класическия стил, след като се справи с 2:0 с естонеца Еерик Апс в битката за отличието.

Припомняме, че първата титла за България в Нови сад взе Биляна Дудова. Тайбе Юсеин, Борислав Новачков и Иво Ангелов загубиха финалите си и останаха със сребърни медали.

11582

3

ogi.1

08.05 2017 в 09:03

Що за патрЕотично заглавие .Малко ли български борци , щангисти и др. спортисти , от турски и цигански произход са прославяли България.

15509

2

Бухльо

07.05 2017 в 22:38

Българинът е от Египет, а руснакът е Чингиз. Първенството е Европейско...що ли ги слагаме тези категории и етикети, като не значат много?