Част от стена на крепостта "Баба Вида" е разрушена от неизвестен извършител миналия петък. В опит да проникне в крепостта извършителят е разрушил около един квадратен метър от стената.
Директорът на Историческия музей във Видин Фионера Филиповато коментира, че не са ясни мотивите на извършителя да влезе в историческата крепост, но според нея не става въпрос за човек с познания за историческите ценности. Дупката е направена от вътрешната стена на външната крепостна стена. Според директора на музея мястото е избрано, защото там имало корабче, което е било задигнато. "Предполагаме, че точно това корабче те са го взели за някакъв иманярски символ и затова там са копали", допълва Филипова.
Засега не е ясно как е проникнато в крепостта, тъй като входната врата е намерена от заключена.
Полицията във Видин разследва случая.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец