Работещите у нас са намалели с 2.6% през четвъртото тримесечие на 2011 г. спрямо същият период на миналата година. Това сочат публикувани днес данни на Националния статистически институт (НСИ).
Същевременно се наблюдава увеличаване на заплатите с 4,9%.
Според данните общият брой на заетите лица в икономиката за същият период е 3.304 милиона.
В сравнение с четвърто тримесечие на 2010 г. броят на заетите лица е намалял с 2.3% и са отработени с 2.3% по-малко човекочасове.
Най-висока е производителността на труда в сектора на услугите. След него се нарежда индустриалният сектор, а най-ниска остава производителността в аграрния сектор.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец