Поп звездата Марая Кери разкри, че страда от биполярно разстройство и започва терапия, предаде AFP.
Певицата, която беше един от най-успешните изпълнители през 90-те години, каза, че е решила да разкрие диагнозата публично, за да преодолее изолацията и постоянния страх, че "някой ще ме разкрие", казва тя пред сп. People.
Кери признава още, че е предполагала, че има проблеми със съня, но не и че безсънието и раздразнителността ѝ се дължат на биполярно разстройство, познато още като маниакално-депресивна психоза или циклофрения.
Биполярното разстройство не трябва да ви определя и аз отказвам да ме определя или контролира, допълва Кери пред списанието.
Биполярно афективно разстройство е класифицирано като психично заболяване, което се характеризира най-вече с промяна в настроенията. Епизоди на депресия и меланхолия са последвани от периоди на еуфория. Те са циклични, но между тях може да има периоди от време без никакви признаци на заболяването.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Кола се вряза в дентална клиника в столицата
Донев пита опонентите си: Откъде България доставя газ? Сам отговаря: През ''Боташ''