Френската алпийка Теса Уорли спечели титлата в гигантския слалом на световното първенство по ски-алпийски дисциплини в швейцарския курорт Санкт Мориц.
Уорли финишира с общо време 2:05.55 минути, след като направи два отлични манша, за да пребори конкуренцията.
Това беше нейна втора титла в дисциплината след успеха в Шладминг преди четири години.
На второ място остана американката Микаела Шифрин с изоставане от 34 стотни, след като бе най-бърза във втория манш.
На трето място завърши италианката София Годжа на 74 стотни зад победителката. Това беше първи подиум на световно първенство за италианката.
27-годишната Уорли вече е с втори златен медал в Санкт Моритц, след като помогна на Франция да триумфира и в отборната надпревара преди два дни.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец